Daily & Weekly Homeschool Routine Tutorial

Sale price Price $14.74 Regular price $24.99

Tax included. Shipping calculated at checkout.

WHAT YOU WILL LEARN: Build an understanding of what a routine is and its importance.

WHAT YOU WILL GET: This lesson includes step-by-step instructions and worksheets for you to decide what subjects you want to cover each day and what times, be sure to include snacks, meals, and extracurricular time blocks.

1 Video (2:04 min)

1 PDF Worksheet

DESIGN MY STORY | PURCHASE WITH PURPOSE